Bohaterowie   Amy Price. Ma przezwisko Liszka , ze wzglądu na podłużną, lisią twarz i rude włosy. Mieszka w Piątym Dyskrykcie. Ma 5-letniego brata Daive'a i 10-letnią siostrę Louise. Ojciec pracuje w elektrowni, jak reszta mężczyzn z dyskryktu i nie ma czasu dla córki, ale bardzo ją kocha. Matka nie pracuje, jest tłusta, gruba i obrzydliwa, nie kocha swoich dzieci. Często bije Amy, bardzo chciałaby żeby ją wybrano na dożynkach. Liszka jest prześladowana, nie ma przyjaciół. Jest bardzo sprytna.

                        

Logan McKethy. Mieszka w Piątym Dyskrykcie. Jest wysoki i dobrze zbudowany. Ma brązowe, gęste włosy i wielkie, zielone oczy. Ma trójkę rodzeństwa, dwóch braci i siostrę, wszyscy młodsi.
Rodzice pracują w elektrowni. Przez częsty głód, przedzierał się przez dyskryktową granicę, wchodził do lasu i tam zdobywał jedzenie. Dobrze strzela z łuku, umie również posługiwać się nożem. Jest wodzem bandy dokuczającej Liszce, ale tak naprawdę dziewczyna bardzo mu się podoba.

 
 Dinah Willis. Mentorka w Piątym Dyskrykcie. Jest wysoka, ma kruczoczarne włosy, które falami opadają na ramiona, duże, niebieskie oczy i czerwone, pełne usta. Kiedyś wygrała Głodowe Igrzyska, nie zabijając ani jednej osoby. Nienawidzi Kapitolu. Za wszelką cenę chce pomóc przeżyć Loganowi i Liszce.

 
Clove Allison. Mieszka w Drugim Dyskrykcie. Od małego szkoli się na zawodowca. Ma młodszego brata, którego kocha nad życie. Nie zgłosiła się sama,jak to robiła zawsze drużyna zawodowców, tylko została wylosowana. Jest zakochana w Catonie. Zaprzyjaźniła się z Amy i Katniss i Loganem. Nie lubi Peety. Świetnie włada nożami, jest też dobra w rzucie oszczepem.
 
 
 
Peeta Mellark. Mieszka w Dwunastym Dyskrykcie. Ma dwóch starszych braci. Cała rodzina pracuje w piekarni, Peeta robi i zdobi torty. Ojciec jest kochany i życzliwy, zaś matka okropna i złośliwa. Od 5 roku życia kocha się w Katniss Everdeen. Ma krótkie, blond włosy i niebieski oczy. Bardzo polubił Liszkę, Logana i Markusa. Jest świetny w kamuflażu, dobrze razi sobie również z nożem.
 
 
Katniss Everdeen. Mieszka w Dwunastym Dyskrykcie. Ma młodszą siostrę Primrose, która została wylosowana na dożynkach. Katniss zajęła jej miejsce,stając się trybutką. Ojciec zginął w wybuchu kopalnii, a matka zajęła się leczeniem chorych. Katniss ma długie, brązowe włosy, które zawsze zaplata w warkocz, oliwkową skórę i szare oczy. Gdy była mała , tata nauczył ją strzelać z łuku. Po jego śmierci tak zdobywała jedzenie. Bardzo polubiła Clove, Amy i Peetę.
 
 
Cato Lewis. Mieszka w Drugim Dyskrykcie. Jest jedynakiem. Od małego szkoli się na zawodowca. Ma krótkie blond włosy i zielone oczy. Sam zgłosił się na trybuta. Zakochany i zaprzyjaźniony z Clove. Nie toleruje jej nowych kolegów. Świetnie walczy mieczem i rzuca oszczepem.
Kocha zabijać.
 
 
Markus Steewens. Mieszka w Dziewiątym Dyskrykcie. Ma pięcioro rodzeństwa,  3 braci i 2 siostry, wszyscy młodsi. Matka jest bardzo uczuciowa i bardzo kocha syna. Ojciec jest brutalny i często bije swoje dzieci. Sam zgłosił się na trybuta. Ma dłuższe brązowe włosy i oczy tego samego koloru.
Dobrze się wspina i rozpoznaje rośliny jadalne. Polubił Amy, Katniss,Peetę i Clove.
 
 
Pannie Blight. Mieszka w Ósmym Dyskrykcie. Jest jedynaczką. Ma długie, blond włosy i brązowe oczy. Jest pewna, że Peeta ją kocha, ale się myli. Nie lubi Liszki, ani Clove i Logana, za to nienawidzi Katniss. Świetnie włada nożem i walczy mieczem.
 
 
 
 
 
 

6 komentarzy:

 1. oo . Ty mądra . Jezuu . zazdro Ci talentu cn . <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahaah ;33 jasne xd Salararze! Ty też masz talenty moja trybutko <3
   (ja nie mam,ale wiesz ... :p)
   wpadnij na następny rozdział ^^
   oxoxoxxo
   Amy ;*

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wowowowo! Ile talentu.
  Wpadnij do mnie
  http://peetnissstorybymighteray.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny opis bohaterów, aczkolwiek nie sądzę żeby Katniss lubiła Liszkę i Clove.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jest tłusta, gruba i obrzydliwa, nie kocha swoich dzieci
  XDDDDDD

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy